آرایشی و زیبایی

طرز استفاده از لوسیون ( صورت و بدن)

مرطوب کردن پوست یکی از مهم‌ترین کارهایی است که برای شادابی و سلامت پوست خود انجام می‌دهید. به همین دلیل، بسیاری در زمان خرید محصولات آرایشی و بهداشتی، بخشی از هزینه را به کرم‌ها و لوسیون‌های مرطوب کننده اختصاص می‌دهند که هم مختص صورت و هم مختص بدن هستند. در این میان، برخی محصولات نیز هستند که هم برای صورت و هم برای بدن کارایی دارند و می‌توان از این لوسیون‌ها برای هر دو قسمت استفاده کرد، اما با این حال بهتر است که محصولات پوست بدن و صورت را جداگانه تهیه کنید.

لوسیون بدن چیست؟

قبل از اینکه به نحوه استفاده از لوسیون بدن بپردازیم، بیایید با اصول اولیه شروع کنیم و به این بپردازیم که “لوسیون چیست؟”. لوسیون بدن مرطوب کننده‌ای است که برای استفاده در تمام بدن شما طراحی شده است. به همان روش و اندازه‌ای که هر روز صورت خود را مرطوب می‌کنیم، بدن ما نیز به یک یا دوبار مرطوب کردن در روز نیاز دارد. لوسیون‌های بدن نسبت به مرطوب‌کننده‌های صورت غنی‌تر هستند و گاهی اوقات برای مقابله با مشکلات خاصی مانند سلولیت یا لیفت کردن فرموله می‌شوند.

لوسیون‌های بدن می‌توانند مانند کرم‌های بدن غنی، یا مانند موس‌ها سبک یا تنها یک آبرسان سبک باشند. بسیاری از لوسیون‌های بدن فرمولی دارند که موجب ایجاد لایه‌ای روی پوست می‌شود که در واقع کار آن محبوس کردن رطوبت در بدن است. لوسیون‌های سبک‌تر برای انواع پوست چرب و مختلط ایده‌آل هستند که آبرسانی را کاملا سبک و بدون احساس چربی روی پوست انجام می‌دهند. این لوسیون‌ها معمولا حالت ژلی دارند و سبک‌تر از دیگر انواع لوسیون هستند.

چه زمانی باید از لوسیون استفاده کرد؟

یکی از بهترین زمان‌ها برای استفاده از لوسیون بدن بلافاصله بعد از دوش گرفتن است. پوست شما زمانی که مرطوب است، بیشترین جذب رطوبت را دارد و بیشتر مرطوب‌کننده‌ها زمانی بهترین عملکرد را دارند که پوست از قبل هیدراته شده باشد. پس از حمام، آب به سرعت از روی پوست شما تبخیر می‌شود و پس از آن پوست احساس خشکی خواهد داشت. بهترین راه برای حفظ رطوبت این است که بلافاصله پس از حمام از لوسیون استفاده کنید در حالی که پوست هنوز کمی مرطوب است. اما علاوه بر بعد از حمام، مواقع زیر نیز به عنوان بهترین زمان‌ها برای زدن لوسیون به‌شمار می‌آیند:

  • قبل از ورزش از لوسیون استفاده کنید
  • بعد از اصلاح از لوسیون استفاده کنید
  • قبل از خواب از لوسیون استفاده کنید
  • بعد از شستن و ضدعفونی کردن دست‌ها از لوسیون استفاده کنید
  • بعد از لایه برداری از لوسیون استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *